O nas

Góry, las i woda, jak to możliwe ?


Karczma Sywor oraz łowisko pstrągów na osiedlu Sywarne w Kościelisku to wyjątkowe miejsce dla ludzi wrażliwych, miłośników tatrzańskich klimatów ale również idealne miejsce na imprezy firmowe , integracyjne, wesela, bankiety, biesiady, eventy, spotkania, studniówki, imprezy rocznicowe, okolicznościowe w górach, w Kościelisku koło Zakopanego.

Lokalizacja karczmy na leśnej polanie, z dala od ludzi, na stawach z pływającymi pod podłogą rybami gwarantuje anonimowość i wspaniałą zabawę.

Regionalna KARCZMA "SYWOR", łowisko pstrągów i jesiotrów oraz 7 drewnianych góralskich domków w sąsiedztwie karczmy, to miejsce, do którego chętnie wracają miłośnicy ciszy, natury, smacznej, prostej kuchni, wędkowania oraz smakosze ryb.Całość można śmiało nazwać OSADĄ SYWOR Jeżeli tego szukasz

ZAPRASZAMY!!!

Historia powstania

Karczma SYWOR powstała na pięknej, dzikiej polanie SIWARNA w Kościelisku i idealnie komponuje się z otaczającą ją leśną scenerią.

Polana - łąka zwana przez górali "młaką" otoczona jest z trzech stron lasem a od drogi głównej dzieli ją odległość zaledwie 150 m.

Na "młace" czyli podmokłej łące porośniętej "siworem", lub "syworem" - kwaśną trawą (wg. Słownika gwarowego góralskich nazw roślin z Tatr i Podtatrza p. Zofii Radwańskiej- Paryskiej) wybudowana została ta niezwykła zagroda Budynek główny karczmy wybudowanego został w stylu regionalnym przez góralskich cieśli.

Do niego przylegają na jednym poziomie trzy oryginale, nowe sale. Do ich budowy wykorzystano drzewo, hartowane szkło i kamień. Sale te osadzone są na stawach pełnych ryb dzięki czemu jedząc obiad można obserwować poprzez szklane podłogi jesiotry i pstrągi pływające w stawie.

Regionalny, artystyczny wystrój wnętrz to efekt pracy zakopiańskiej plastyczki mgr Beaty Marchlik Hulbój dzięki której ta karczma jest INNA. Efekt jest zaskakujący. Goście karczmy przez cały rok, nawet zimą łowią ryby, podziwiają tatrzańskie krajobrazy i obcują z przyrodą, słuchają szmeru górskiego strumyka. Trudno sobie to wyobrazić dlatego zapraszamy ODWIEDŹ nas.

Przed karczmą znajdują się trzy parkingi dla samochodów i autokarów

 

Oferowane usługi staramy się dostosować do indywidualnych potrzeb klientów. Każdy z Państwa powinien z naszego menu wybrać coś dla siebie.

Istnieje możliwość telefonicznej rezerwacji stolików +48 600 256 978

Zapraszamy wszystkich do współpracy